Próbowaliśmy na tysiąc sposobów napisać teksty na stronie tak,

aby nie wykluczyć żadnej konfiguracji związkowej/orientacji seksualnej/identyfikacji płciowej.

I nie pójść w szowinizm. I nikogo nie urazić czy wyróżnić.

Czyli, aby Ona nie krępowała się zaprosić Jego na nieco niegrzeczną przygodę, a On mógł zorganizować dla Niej spotkanie pełne miłości.

I by również One dwie czuły, że jest to miejsce dla nich na niezapomnianą noc. Oraz Oni dwaj pomyśleli, że zabawa z fantazjami w Szampan i Sekrety to fajny pomysł na prezent dla jednego z nich.

I w każdej innej opcji, żeby to co piszemy było przyjazne dla wszystkich.

Ale sorry – gramatyka języka polskiego nas pokonała.

Końcówki czasowników są bezlitosne. Natomiast pisanie oferty w formie bezosobowej brzmi jak googlowe tłumaczenie z języka niemieckiego.

Użycie w opisach formy „Państwo“  stworzyło – z miejsca, w którym chcemy abyście czuli się bezpieczni i zaakceptowani – atmosferę kliniki dentystycznej (zaproście Państwo swoich Partnerów/Partnerki…).

Problemy wyskakiwały nawet przy tworzeniu zachęcających haseł kto kogo ma zaprosić. Poradniki marketingu grzmią o pisaniu ofert pod klienta. To jak mamy napisać:  „zaproś ją na niezwykły wieczór“ czy „podaruj swojemu mężczyźnie wieczór“?

Nie było wyjścia, musieliśmy pójść w schematy. Więc zaprasza on, a kusi ona.

Jesteśmy świadomi tego czego się dopuściliśmy. Czujemy się niefajnie.

Ale chcieliśmy wszystkich zapewnić, że

Szampan i Sekrety jest dla wszystkich, którzy kochają i chcą się kochać.

Dla par długoletnich i tych poznanych tuż przed momentem. Dla par niekoniecznie parzystych. Dla par małżeńskich i par bezpapierkowych.

Dla osób hetero i homo – seksualnych i wszystkich innych orientacji i identyfikacji.

Nie jesteśmy hotelem, który oferuje „Fantastyczny Weekend dla Dwojga“ z kąpielą w migdałowym mleku dla Niej, a dla Niego szklaneczkę whisky z hotelowej piwnicy. A jak przyjadą dwie „One“ to na recepcji konsternacja i problem, bo mleka jest za mało na dwie kąpiele, plus oferta dwóch już nie obejmuje.

U nas nie ma mleka. Jest szampan, dla wszystkich.

Zapraszamy każdego, kto wierzy w radość miłości.

Czujcie się jak u siebie w domu. Lub bardziej.